STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY UCZNIOM Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM
PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 SPECJALNYCH W PSZCZYNIE "RAZEM"

 

Miło nam poinformować, że Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt." Partnerstwo dla książki 2019". W ramach programu Biblioteka otrzyma dofinansowanie w kwocie 10 160 zł na realizację zadania "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę".

Planujemy szereg działań animujących czytelnictwo w powiecie: wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Tematem wiodącym jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze. W ramach projektu przewidziano spotkania autorskie, warsztaty (w tym pszczelarskie i przyrodnicze), zajęcia multimedialne, konkurs plastyczno-literacki oraz "Zielony festyn"- imprezę podsumowującą w skansenie. Podczas zajęć będziemy korzystać z literatury o wysokich walorach estetycznych i edukacyjnych, promując czytanie książek popularno-naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Partnerami w projekcie są: STOWARZYSZENIE „RAZEM” DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks Jana Twardowskiego oraz Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY ZWIERZO-LAPBOOK”